science

بسته كامل آموزش آزمون زبان EPT دانشگاه آزاد

آزمون زبان EPT كه مخفف English Proficiency Test آزموني است كه براي سنجش سطح زبان دانشجويان دكتري دانشگاه آزاد اسلامي اجرا مي‌شود. دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاه آزاد بايد براي امتحان جامع و همچنين فارغ‌التحصيلي نتيجه اين آزمون را گزارش كنند. طبق مصوبه دانشگاه آزاد حداقل نمره قبولي در اين آزمون ۵۰ و حد نصاب مشروط ۴۰ است. موسسه ايران تحقيق با همكاري اساتيد برجسته و ساير مؤسسات آموزشي، اقدام به تهيه بسته كامل آموزش آزمون زبان EPT كرده است كه جامع‌ترين و كامل‌ترين بسته آموزش اين آزمون است و در ادامه مي‌توانيد جزئيات آن را مشاهده نماييد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۹:۴۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه شخصيتي مايرز-بريگز (MBTI)

يونگ در شخصيت انسان وجود دو نوع نگرش را تشخيص داده است، يكي برون‌گرايي و ديگري درون‌گرايي. نگرش برون‌گرايانه، انسان را به سوي دنياي عيني بيرون سوق مي‌دهد، در حالي كه نگرش درون‌گرايانه، او را متوجه دنياي درون خود مي‌نمايد. اين دو نگرش، معمولاً در هر شخص وجود دارد، ولي به طور معمول يكي غالب و آگاه و ديگري مغلوب و ناخودآگاه است. به نظر يونگ در انسان، چهار كنش يا فعاليت اساسي رواني نيز وجود دارد كه عبارتند از: تفكر، احساس، ادراك و الهام. ادراك و الهام از كاركردهاي غيرعقلاني هستند و تفكر و احساس از كاركردهاي عقلاني كه شامل قضاوت و ارزيابي درباره تجربيات مي‌شوند

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۸:۰۷ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

براي نگارش جملات چكيده مقاله از چه زماني بايد استفاده شود؟

بعد از اتمام نگارش مقاله چكيده مقاله نگارش مي‌شود. معمولاً بسياري از محققاني كه وقت زياد و سواس گونه‌اي جهت نگارش محتواي مقاله صرف مي‌كنند هنگام نگارش چكيده مقاله وسواس زيادي به خرج نمي‌دهند. در واقع بهتر است بدانيد ويترين مقاله شما چكيده مقاله است. با ديدن چكيده مقاله خواننده ترغيب مي‌شود تا محتواي مقاله را نيز بخواند. علاوه بر اين، اديتور مقاله هنگامي كه چكيده مقاله شما را مي‌خواند صرفا قصد ارزيابي محتواي مقاله شما را ندارد بلكه زبان نگارشي و توجه به جزييات نگارش يكي از مقياس‌ها و ملاكهاي وي براي ارزيابي مقاله شماست. در زير سعي شده است براي پاسخ به سوال ” براي نگارش جملات چكيده مقاله از چه زماني بايد استفاده شود؟ “ اصولي بر اساس منابع مختلف ارايه شود.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۶:۴۷ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

اصول كليدي نگارش كليد واژگان در يك مقاله علمي

كليد واژگان مقاله براي فيلتر كردن مقالات در يك پايگاهي كه ميليونها مقاله در آن موجود است امري اساسي است. انتخاب كليدواژه هاي حرفه‌اي و صحيح مزيت‌هاي بسيار زيادي دارد. مزيت اصلي كليد وازه‌ها در ان است كه مقاله شما بعد از انتشار و چاپ آن بيشتر ديده مي‌شود و مقاله‌اي كه بيشتر ديده شود احتمال زياد در مقاله‌هاي مختلف به عنوان رفرنس استفاده گردد (بيشتر بخوانيد: اصول كليدي نگارش كليد واژگان در يك مقاله علمي). كه در نهايت باعث محبوب شدن و ديده‌شدن مقاله شما در بين مقالات ديگر مي‌شود كه خود اين امر از لحاظ اصول علم سنجي فوايد بسيار زيادي براي شما به ارمغان مي‌آورد. در زير به ارايه اصول كليدي نگارش كليد واژگان در يك مقاله علمي پرداخته مي‌شود.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۵:۴۹ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

تاليف كتاب بهتر است يا ترجمه كتاب؟

بسياري از دانشجويان و اساتيد و همچنين افرادي كه به تازگي وارد حوزه پژوهش شده‌اند در زمينه چاپ كتاب تاليفي يا ترجمه يك كتاب مردد هستند. اين ترديد مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به سنگين‌تر بودن تاليف كتاب نسبت به ترجمه كتاب و از سوي ديگر امتياز بسيار بالاتر كتاب تاليفي در مقابل كتاب ترجمه اشاره كرد. در اينجا به ارائه برخي راهكارها براي انتخاب تاليف يا ترجمه كتاب اشاره خواهيم كرد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۴:۳۸ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

با مراحل چاپ كتاب آشنا شويد

بسياري از افراد علاقه دارند نامي از خود بر روي يك كتاب داشته باشند. گاهي اوقات اين كتاب مي‌تواند محتواي بسيار ارزشمندي داشته باشد و توسط مردم يا اگر كتابي علمي باشد توسط اهالي علم و دانشگاهيان مورد استقبال قرار گيرد. گاهي اوقات نيز هدف نويسنده يا مترجم از چاپ كتاب عرضه آن به تعداد محدود و براي يك جامعه هدف خاص است. در هر دو صورت، چاپ كتاب مراحلي دارد كه گاهي اوقات براي يك نويسنده پيچيده و مبهم است اما براي موسساتي كه در اين حوزه فعاليت دارند و روزانه كتاب‌هايي را به آماده چاپ مي‌كنند بسيار ساده هستند. با نارون پاب همراه باشيد تا با مراحل چاپ كتاب آشنا شويد.

ادامه مطلب فوق را در اين لينك مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۳:۲۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: