science

وب سايت ثبت همايش ها راه اندازي شد.

جديدترين همايش‌ها


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۳:۱۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

ساده‌ترين راه چاپ كتاب براي دانشجويان چيست؟

بسياري از دانشجويان تمايل دارند براي افزايش اعتبار علمي خود و همچنين استفاده از مزاياي چاپ كتاب در مواردي مانند مصاحبه دكتري يا مصاحبه استخدامي كتابي را به چاپ برسانند. اما در اين زمينه ابهاماتي براي آن‌ها پيش مي‌آيد كه در اينجا سعي خواهيم كرد به برخي از آن‌ها پاسخ دهيم.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۵:۵۳ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

شش نكته مهم براي جلوگيري از ريجكت شدن مقاله

معمولاً ريجكت شدن مقاله در بين محققان به خصوص محققان كشورمان مستقيماً به كيفيت مقاله و جديد نبودن موضوع مورد بررسي ارتباط داده مي‌شود. مجلات، ملاك‌هاي بسيار متنوع و مختلفي براي پذيرش و ريجكت يك مقاله دارند و تنها يكي از دلايل ريجكت شدن يا پذيرش و چاپ مقاله كيفيت محتواي آن مي‌باشد. جالب است بدانيم كه مقالات بسياري در گذشته بوده‌اند كه از لحاظ كيفي و ايده مورد بررسي بسيار بالا و جديد بوده‌اند اما از سوي مجلات مختلف ريجكت شده‌اند (جهت مشاهده برخي از اين مقالات به اين لينك مراجعه كنيد). در اين مطلب قصد داريم شش نكته مهم براي جلوگيري از ريجكت شدن مقاله را ارايه دهيم.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۵:۱۱ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چرا مجلات علمي تمايل به انتشار يافته‌هاي منفي ندارند؟

فرض كنيد در ابتداي پژوهش با بررسي ادبيات پژوهش موجود، دو يا چند فرضيه مطرح مي‌نماييد، پژوهش را بر اساس آنها اجرا كرده و داده‌‌ها را جمع آوري مي‌كنيد. بعد از تحليل يافته‌ها و داده‌‌‌ها متوجه مي‌شويد كه فرضياتتان مورد تاييد قرار نگرفته‌اند. به اين حالت يافته‌هاي منفي اطلاق مي‌شود. در اين مطلب به سراغ اين مساله رفته‌ايم كه چرا مجلات علمي تمايل به انتشار يافته‌هاي منفي ندارند؟

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۴:۲۲ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

ده مقاله برتر مهندسي عمران از سال ۲۰۰۶ تاكنون

پايگاه گوگل اسكولار پراستنادترين مقالات ارايه شده در رشته مهندسي عمران را معرفي نموده است. به نقل از اين پايگاه، ده مقاله زير در رشته مهندسي عمران از سال ۲۰۰۶ تاكنون در بين ساير مقالات اين حوزه، از سوي پژوهشگران ديگر بيشترين استناد را به خود اختصاص داده‌اند. تمامي مقالات ذكر شده در ليست زير در سال ۲۰۰۶ منتشر شده‌اند و تاكنون (۲۰۱۷) بيشترين استناد را بين ساير مقالات از ان خود كرده‌اند.

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۳:۳۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

وب سايت ثبت همايش ها راه اندازي شد.

جديدترين همايش‌ها

سايت همايش ايندكس را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۲:۳۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

ترجمه كتاب علمي و نكاتي كه بايد بدانيد

در سال‌هاي اخير رشد علمي سرعت بسيار زيادي گرفته است و ميليون‌ها  مقاله و كتاب در هر سال نوشته و چاپ مي‌شوند. بيشتر توليدات علمي دنيا به چند زبان از جمله انگليسي، فرانسوي، اسپانيايي و آلماني محدود شده‌اند و سهم ساير زبان‌ها در توليد علم بسيار كم است. حتي حجم انبوهي از توليدات علمي كشوري مانند ايران به زبان انگليسي چاپ مي‌گردند و بنابراين توجه به زبان‌هاي علمي بايد جدي گرفته شده است و ترجمه كتاب علمي مهم تلقي شود.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۱:۵۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

هزينه چاپ كتاب چقدر است؟

بسياري از دانشجويان و اساتيدي كه قصد دارند كتاب خود را به صورت مستقل به چاپ برسانند در زمينه هزينه چاپ كتاب اطلاعات كمي دارند و همين عامل سبب شده است كه بسياري از متوني كه قابليت تبديل شدن به كتاب را دارد در دست دانشجويان و اساتيد بماند. براي مثال يك دانشجوي كارشناسي ارشد يا دكتري مي‌تواند حاصل تلاش‌هاي خود براي پايان نامه‌اش را به كتاب تبديل كند. در بسياري از كشورهاي دنيا معمولاً پايان نامه كارشناسي ارشد يا دكتري به كتاب تبديل مي‌شود تا افراد بيشتري بتوانند از آن استفاده نمايند اما در ايران حاصل يك پايان نامه معمولاً به يك يا چند مقاله تبديل مي‌شود و استفاده چنداني از آن نمي‌شود.

سايت چاپ كتاب نارون را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۱:۰۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

آيا استفاده از آرايه حسن تعبير در نگارش علمي درست است؟

در ادبيات زماني كه شما بخواهيد از يك واژه خوشايند به جاي واژه‌اي ناخوشايند استفاده كنيد كه داراي معناي ضمني خوبي نمي‌باشد، در واقع حُسن تَعبير يا بـِه‌گويي را به كار برده‌ايد. براي مثال استفاده از واژه‌هايي مانند روشن دل به جاي نابينا و سرويس بهداشتي به جاي توالت نمونه‌هايي از حسن تعبير هستند. اما سوالي كه وجود دارد اين است كه آيا استفاده از حسن تعبير در نگارش علمي درست است يا خير؟

سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۰:۲۹ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

استفاده موثر از واژگان مترادف‌ در جمله در هنگام نگارش مقاله علمي

مترادف، واژه‌اي است كه معناي‌اش با يك واژه معين يكسان است. در نگارش انگليسي، يكي از بهترين‌ راه‌ها براي غنا بخشيدن به دايره لغات خود و همچنين اجتناب از كاربرد مكرر يك واژه، استفاده از ديكشنري‌هايي موسوم به thesaurus (گنجينه لغات يا اصطلاح نامه) براي يافتن واژگان مترادف است. اين نوع ديكشنري‌ها تمام كلماتي را فهرست مي‌كنند كه معاني مشابهي دارند. امروزه با وجود منابع آنلاين ديگر نياز چنداني به تهيه نسخه‌هاي چاپي اين نوع ديكشنري‌ها احساس نمي‌شود. حتي واژه پرداز word داراي يك گنجينه لغت است! (زبانۀ Review، گزينه Thesaurus در منوي Proofing).

سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۴۹:۰۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: