science

نامه پذيرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن

زماني كه فرآيند نگارش مقاله به اتمام مي‌رسد بسياري از پژوهشگران چنين تلقي مي‌كنند كه كار تا حدود ۸۰ يا ۹۰ درصد به اتمام رسيده است؛ اما اين تفكر اشتباه است. بايد بگوييم وقتي كه نگارش مقاله به اتمام مي‌رسد در خوشبينانه ترين حالت ۵۰ درصد از كار چاپ مقاله به اتمام رسيده است. بخش دوم كار يك مقاله علمي، پذيرش و چاپ مقاله است. بسياري از پژوهشگراني كه تجربه زيادي در حيطه پذيرش و چاپ مقاله ندارند و حتي برخي پژهشگران باتجربه‌تر نيز سوالات بسياري درباره فورمت و شكل و محتواي نامه پذيرش دارند. در اين مطلب كه با عنوان نامه پذيرش مقاله و سوالات متداول پژوهشگران درباره آن شده سعي خواهيم كرد به متداولترين سوالات پژوهشگران پاسخ دهيم و به خوانندگان اين مطلب نيز توصيه مي‌كنيم اگر علاوه بر سوالات ذكر شده، سوال ديگري دارند به صورت كامنت در زير همين مطلب آن را براي ما ارسال نمايند تا بتوانيم پاسخ مناسب را ارايه دهيم.

سايت چاپ مقاله و پيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۰۵:۱۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

تاثير چاپ كتاب در مصاحبه دكتري

اگر شما هم دانشجو باشيد حتماً مي‌دانيد كه اين روزها شرط موفقيت در بيشتر آزمون‌ها به خصوص آزمون دكتري تخصصي داشتن يك رزومه قوي و خوب ظاهر شدن در مصاحبه است. البته اين شرايط در بيشتر كشورها وجود دارد و شرط پذيرش در دانشگاه‌ها به خصوص در دوره دكتري به نظر اساتيد مصاحبه شونده بستگي دارد. بنابراين شما بايد هم از ديد كمي بتوانيد نمره بالايي را در مصاحبه كسب كنيد و هم از ديد كيفي بتوانيد تاثير مثبتي بر ديدگاه اساتيد مصاحبه شونده برجاي بگذاريد. در اينجا درباره تاثير چاپ كتاب در مصاحبه دكتري نكاتي را توضيح خواهيم داد.

تجربه افرادي كه در مصاحبه دكتري شركت كرده‌اند نشان مي‌دهد كه اگرچه از مجموع ۴۰ امتياز مصاحبه دكتري تنها ۴ نمره به تاليف يا ترجمه كتاب اختصاص دارد اما در واقع بايد به تاثيرات غيرمستقيم آن نيز اشاره كرد. هم اكنون هر مقاله بين ۱ تا ۷ امتياز در مصاحبه دكتري دارد و كتاب ۴ امتياز. اما از سوي ديگر بسياري از اساتيد نگارش و چاپ كتاب را سندي مي‌دانند مبني بر اينكه دانشجوي مورد نظر كيفيت بالايي دارند. به خصوص در سال‌هاي اخير كه چاپ مقالات توسط موسسات افزايش يافته است، بسياري از اساتيد مصاحبه كننده مي‌دانند كه مقالات دانشجويان معمولاً كيفيت بالايي ندارد و اعتماد خود را به مقالات از دست داده‌اند.

از سوي ديگر برخي معتقدند با توجه به اينكه براي چاپ يك كتاب بايد از فيلترهاي متعددي عبور كرد، بنابراين دانشجويي كه توانسته است كتابي را از پايان نامه ارشد خود چاپ كند يا توانسته است يك كتاب انگليسي به روز را ترجمه كرده و به چاپ برساند داراي مهارت و استعداد خوبي براي تحصيل در دوره دكتري است. اين ديدگاه باعث مي‌شود كه اساتيد مصاحبه كننده در بخش‌هايي كه دادن نمرات به تشخيص خودشان بستگي دارد شما را در اولويت قرار دهند. توصيه موسسه چاپ كتاب نارون اين است كه براي روز مصاحبه دكتري حداقل يك كتاب تاليفي و يك كتاب ترجمه شده داشته باشيد تا از مزاياي بي‌شمار آن استفاده نماييد. ما نيز در كنار شما هستيم.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۰:۰۳ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ كتاب شعر و داستان

موسسه چاپ كتاب نارون آماده چاپ كتاب شعر و داستان متقاضيان عزيز مي‌باشد. بسياري از افراد با استفاده از ذوق و قريجه و استعداد در سرودن شعر يا نوشتن رمان و داستان حتي داستان‌هاي كوتاه و اخذ بازخوردهاي مثبت از اطرافيان آن‌ها را برآن مي‌دارد كه آثار خود را از طريق مجاري قانوني به چاپ برسانند. واقعيت اين است كه چاپ آثار هنري مزيت‌هاي گوناگوني دارد. اولين مزيت آن است كه افراد با چاپ اشعار خود مالكيت مادي و معنوي خود را به آن اثر احراز مي‌دارند. بارها ديده شده است كه برخي افراد سودجود با به دست آوردن آثار هنري فرد ديگر اقدام به چاپ آن‌ها به نام خود مي‌كنند كه بدين سبب حاصل تلاش سال‌هاي متمادي شخص ديگر را تصاحب مي‌كنند. دومين مزيت چاپ آثار هنري آن است كه افراد بسياري با ديدن آن‌ها مي‌توانند بازخوردهاي بسيار دقيق و تخصي را به نگارنده ارائه كنند كه مي‌تواند در بالا رفتن كيفيت اين آثار بسيار كمك كننده باشد. سومين امتياز چاپ آثار هنري، كسب شهرت و شناخته شدن است. يقيناً وقتي شعري سروده مي‌شود صرفاً خود شاعر و يا در بهترين حالت چند تن از اطرافيان با اشعار آشنا مي‌شوند و به آن‌ها گوش مي‌دهند. در صورتي‌كه اگر اين آثار چاپ شود و مورد پذيرش و تاييد مخاطبان قرار گيرد، شهرت و معروفيت فرد مولف بيشتر از پيش خواهد بود. اين مزيت‌ها و ده‌ها مزيت ديگر باعث مي‌شود كه چاپ آثار هنري اهميت و ارزش بيشتري پيدا كند.

سايت چاپ كتاب شعر ، رمان و دانشگاهي نارون را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۴۸:۳۹ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ فوري مقاله در مجلات معتبر بين المللي

نتيجه ماه‌ها و شايد سالها زحمت يك پژوهشگر زماني به بار مي‌نشيند و حاصل مي‌دهد كه وي بتواند مقاله خود را در يك مجله معتبر علمي چاپ نمايد. بدين قرار، پذيرش و چاپ مقاله يك فرآيند بسيار با اهميت و حساسي است. بارها در مطالب آموزشي (ورود به صفحه آموزشها) همين وب سايت در مورد شرايط و ضوابط مختلف پذيرش و چاپ مقاله صحبت نموده‌ايم و پژوهشگران را از جوانب مختلف و حساس آن مطلع كرده‌ايم. با اين حال، برخي از پژوهشگران به دلايلي اين امكان را ندارند كه مقاله نگارش شده خود را به مجلات علمي ارسال نمايند و پيگيري‌هاي لازم را انجام دهند. مركز پژوهشي اوج دانش برحسب اين نياز پژوهشگران و با همكاري جمعي از پژوهشگران زبده و با رزومه در رشته‌هاي مختلف توانسته است اين عزيزان را در فرآيند پذيرش و چاپ مقاله ياري دهد. پذيرش و چاپ فوري مقاله در مجلات بين المللي يكي از ارزنده‌ترين خدمات اين مركز پژوهشي مي‌باشد و به واسطه آن توانسته‌ايم مقالات بسيار زيادي را از كشور عزيزمان در مجلات مختلف دنيا به مرحله پذيرش و چاپ برسانيم. چاپ سريع مقاله در مجلات بين المللي فرآيندي تخصصي است كه براي انجام آن مهارتهاي بسيار زيادي بايد درگير شود. در زير به برخي از اقدامات اين فرآيند اشاره مي‌شود.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۶:۳۱ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ سريع مقاله در مجلات معتبر بين المللي

نتيجه ماه‌ها و شايد سالها زحمت يك پژوهشگر زماني به بار مي‌نشيند و حاصل مي‌دهد كه وي بتواند مقاله خود را در يك مجله معتبر علمي چاپ نمايد. بدين قرار، پذيرش و چاپ مقاله يك فرآيند بسيار با اهميت و حساسي است. بارها در مطالب آموزشي (ورود به صفحه آموزشها) همين وب سايت در مورد شرايط و ضوابط مختلف پذيرش و چاپ مقاله صحبت نموده‌ايم و پژوهشگران را از جوانب مختلف و حساس آن مطلع كرده‌ايم. با اين حال، برخي از پژوهشگران به دلايلي اين امكان را ندارند كه مقاله نگارش شده خود را به مجلات علمي ارسال نمايند و پيگيري‌هاي لازم را انجام دهند. مركز پژوهشي اوج دانش برحسب اين نياز پژوهشگران و با همكاري جمعي از پژوهشگران زبده و با رزومه در رشته‌هاي مختلف توانسته است اين عزيزان را در فرآيند پذيرش و چاپ مقاله ياري دهد. پذيرش و چاپ سريع مقاله در مجلات بين المللي يكي از ارزنده‌ترين خدمات اين مركز پژوهشي مي‌باشد و به واسطه آن توانسته‌ايم مقالات بسيار زيادي را از كشور عزيزمان در مجلات مختلف دنيا به مرحله پذيرش و چاپ برسانيم. چاپ سريع مقاله در مجلات بين المللي فرآيندي تخصصي است كه براي انجام آن مهارتهاي بسيار زيادي بايد درگير شود. در زير به برخي از اقدامات اين فرآيند اشاره مي‌شود.

سايت پذيرش مقاله و چاپ مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۲۱:۵۸ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

اي بوك يا كتاب كاغذي؟ كداميك پرطرفدار است؟

با پيشرفت شگرف تكنولوژي و توليد بسيار انبوه فايل‌هاي ديجيتالي و ابزار اجراي فايل‌هاي مختلف، بازار كتاب و كتابخوانان نيز دچار تغييرات وسيعي شده است. فايل‌هاي ديجيتالي كتاب كه با نام اي بوك (E-book) رايج شده‌اند عرصه را بر كتابهاي سنتي كاغذي تنگ‌تر كرده‌اند. اكنون اين سوال مطرح است كه اي بوك يا كتاب كاغذي؟ كدام يك پرطرفدار است؟ براي پاسخ به اين سوال به نتايج يك پژوهشي كه در سال ۲۰۱۶ در آمريكا انجام شد و در مجله لس آنجلس تايمز چاپ شده است اشاره مي‌كنيم.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۰۱:۴۵ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چگونه يك كتاب خوب بنويسيم؟

نگارش چاپ كتاب به خودي خود كار راحتي است. كافي است شما يك موضوع يا ايده‌اي را در ذهن خود داشته باشيد، مطالب مرتبط با آن را بنويسيد و يا جمع آوري كنيد و شروع به تدوين كتاب و چاپ آن نماييد. اما در ذهن داشته باشيد كه چاپ كتاب با نويسنده خوب بودن دو مفهوم متفاوتي هستند. شما زماني مي‌توانيد نويسنده خوبي باشيد كه خوانندگان وفاداري داشته باشيد و از طرف آنها بازخوردهاي مثبتي اخذ نماييد. فروش خوب يك كتاب يكي از ملاك‌هايي است كه مي‌توان تصور نمود شما نويسنده خوبي هستيد. در زير براي پاسخ به اين سوال كه چگونه يك كتاب خوب بنويسيم؟ چهار تكنيك عالي را معرفي مي‌كنيم.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۴۵:۰۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چگونه جستجوي منابع علمي را در اينترنت دقيق انجام دهيم؟

بسياري از پژوهشگران براي نگارش مقاله و چاپ و انتشار آن امروزه منابع مورد نياز خود را از اينترنت جستجو مي‌كنند و مراجعه به كتابخانه‌ها و جستجوي آنها در كتب فيزيكي بسيار اندك شده است. از سوي ديگر پژوهشگراني كه مي‌خواهند منابع خود را از درون كتابهاي فيزيكي پيدا كنند با مشكلات مختلفي اعم از عدم دسترسي به اين منابع مواجه مي‌شوند. برحسب تجربه، پژوهشگران و دانشجوياني كه براي انجام پروژه پژهشي اعم از مقاله يا پايان نامه اقدام نموده‌اند در آغاز هيچ اطلاعي از روشهاي جستجوي منابع در اينترنت ندارند و يا مهارت آنها در اين كار بسيار محدود مي‌باشد. در اينجا قصد داريم با پاسخ به سوال چگونه جستجوي منابع علمي را در اينترنت دقيق انجام دهيم؟ به ارايه سه راهكار خوب براي اين دسته از پژوهشگران و دانشجويان بپردازيم.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۴۴:۰۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

وب سايت ثبت همايش ها راه اندازي شد.

جديدترين همايش‌ها


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۳:۱۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

ساده‌ترين راه چاپ كتاب براي دانشجويان چيست؟

بسياري از دانشجويان تمايل دارند براي افزايش اعتبار علمي خود و همچنين استفاده از مزاياي چاپ كتاب در مواردي مانند مصاحبه دكتري يا مصاحبه استخدامي كتابي را به چاپ برسانند. اما در اين زمينه ابهاماتي براي آن‌ها پيش مي‌آيد كه در اينجا سعي خواهيم كرد به برخي از آن‌ها پاسخ دهيم.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۵۵:۵۳ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: