science

پاسخ هاي احتمالي اديتور مجله به مقاله و بررسي انواع آن

به محض ارسال مقاله به مجله، مقاله مورد بررسي اوليه سطحي قرار مي‌گيرد كه عمدتاً اين كار توسط اديتور مجله يا هيئت تحريريه صورت مي‌گيرد. در اين مرحله، اديتور به نويسنده يا نويسندگان مجله (معمولاً نويسنده مسئول) پاسخي را بر اساس مقاله ارسال شده ارايه مي‌دهد. در اين مطلب قصد داريم به پاسخ هاي احتمالي اديتور مجله به مقاله و بررسي انواع آن بپردازيم. بسياري از پژوهشگران منظور دقيق از پاسخ‌هاي اديتور نسبت به مقاله خود را متوجه نمي‌شوند كه در اين مقاله سعي نموده‌ايم انواع پاسخ‌هاي اديتور را ذكر نموده و منظور از آنها را تشريح كنيم.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۳:۲۲:۰۳ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پرسشنامه ذهن آگاهي فرايبورگ ـ فرم كوتاه (FMI)

معنويت به عنوان يك منبع قدرتمند انساني، به سلامت روانشناحتي افراد كمك كرده و تاثير مثبتي بر سبك زندگي و ارتقاي كيفيت زندگي آنها مي­‌گذارد. ذهن ­آگاهي (Mindfulness) به عنوان يك عمل معنوي كه ريشه در اعمال معنوي آيين بودايي و ديگر سنت­‌هاي مراقبه­‌اي دارد، در سال­هاي اخير محبوبيت زيادي در علوم مرتبط با سلامت كسب نموده و پژوهش­هاي متعدد اثربخشي آن را بر مشكلاتي چون افسردگي، اضطراب و استرس تاييد نموده­‌اند و تعداد زيادي از پژوهش­ها نيز نقش موثر آن را براي بهبود سبك زندگي و بهزيستي روانشناختي تصديق كرده­‌اند. ديد درست از واقعيت، همواره يكي از ويژگي­‌هاي درون رواني انسان سالم پنداشته مي­شود. مفهوم ذهن آگاهي به دليل اين كه به فرد كمك مي­ كند تا زندگي را لحظه به لحظه تجربه كند و تماس نزديكتري با واقعيت داشته باشد، به طور مستقيم بر سلامت روانشناختي و حتي سلامت جسماني تاثيرگذار است. واژه ذهن ­آگاهي، برگردان واژه sati است كه در آيين بودايي به  معناي ­آگاهي بوده و نوعي ظرفيت معنوي يا روانشناختي است. در روانشناسي، بسته به اينكه چه كسي و با چه روش و ديدگاهي، ذهن‌­آگاهي را مورد مطالعه قرار ميدهد، تعاريف متفاوت است. بعضي آن را حالتي ذهني مي­دانند و بعضي ديگر آن را مجموعه‌­اي از مهارت­‌ها و فنون در نظر مي­‌گيرند.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۰۸:۲۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ مقاله در مجلات علمي

براي چاپ مقاله در نشريات داخلي و خارجي اولين قدم آنست كه محقق اصول نگارشي مقاله را كه استانداردهاي واحدي دارد رعايت نمايد. به اين معني كه از نظر علمي مشكل روش پژوهشي نداشته باشد. براي اينكه مجله مناسب براي مقاله خود پيدا نماييد بهترين كار جستجوي كبيد واژگان مقاله خود در موتور جستجوي گوگل اسكولار مي‌باشد. شما در اين فضا مي‌توايند كليد واژگان خود را به دو زبان جستجو كنيد. در حالت اول كليد واژه خود را به زبان فارسي جستجو مي‌كنيد و مي‌توانيد با محدود كردن تاريخ جستجو از تازه ترين يا از قديمي ترين تا تازه‌ترين به مجلات قديمي و جديد دست پيدا نماييد.

بايد ذكر كنيم كه در اين شكل نام مجله به تنهايي در جستجوي شما پديدار نخواهد شد بلكه به مقالاتي كه در حيطه كليد واژگان شما توسط محققان قبلي انجام شده است دسترسي خواهيد داشت اما از آنجاكه اين مقالات در مجلات چاپ شده هستند شما مي توانيد به نام مجله چاپ شده كه معمولاً در بالاي مقاله درج مي‌شود دسترسي داشته باشيد. ناگفته نماند كه برخي از مقالات غيرقابل دسترسي هستند به اين مفهوم كه براي دسترسي به مقاله الزاما بايد پسورد و نام كاربري دانشگاهي داشته باشيد يا آن مقاله را خريداري نماييد. اما در حقيقت نيازي به چنين كاري نداريد. شما صرفا با كليك بر روي نتايج جستجو مي توانيد چكيده مقاله را مشاهده كنيد و در چكيده مقاله تمامي اطلاعات حتي آدرس وب سايت مجله را مي‌توانيد مشاهده نماييد.

 

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۱:۴۶ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

آيا قصد افزايش شانس چاپ مقاله تان را داريد؟

مركز پژوهشي اوج دانش با حدود دو دهه فعاليت در زمينه برگزاري همايش‌ها و سمينارها، فعاليت در حوزه پذيرش و چاپ مقالات، ترجمه تخصصي و نيتيو مقالات، اديت علمي و ويراستاري مقالات خدمات ارزنده‌اي در حيطه پژوهش و تحقيق را به پژوهشگران، دانشجويان و اساتيد ارايه نموده است. برحسب تجربه و سابقه كاري، اين مركز توانسته است در هريك از حيطه‌هاي علمي با كنار هم آوردن متخصص‌ترين نيروهاي پژوهشي در رشته‌هاي مختلف به فرآيند چاپ و پذيرش مقالات پژوهشگران كمك شاياني نمايد. در زير به برخي از خدمات تخصصي مركز اوج دانش اشاره مي‌كنيم.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۱۸:۴۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

هزينه چاپ كتاب چقدر است؟

بسياري از دانشجويان و اساتيدي كه قصد دارند كتاب خود را به صورت مستقل به چاپ برسانند در زمينه هزينه چاپ كتاب اطلاعات كمي دارند و همين عامل سبب شده است كه بسياري از متوني كه قابليت تبديل شدن به كتاب را دارد در دست دانشجويان و اساتيد بماند. براي مثال يك دانشجوي كارشناسي ارشد يا دكتري مي‌تواند حاصل تلاش‌هاي خود براي پايان نامه‌اش را به كتاب تبديل كند. در بسياري از كشورهاي دنيا معمولاً پايان نامه كارشناسي ارشد يا دكتري به كتاب تبديل مي‌شود تا افراد بيشتري بتوانند از آن استفاده نمايند اما در ايران حاصل يك پايان نامه معمولاً به يك يا چند مقاله تبديل مي‌شود و استفاده چنداني از آن نمي‌شود. در زمينه هزينه چاپ كتاب بايد گفته شود كه برخلاف ديدگاه بسياري از افراد، چاپ كتاب هزينه بسيار پايين‌تري از اموري مانند چاپ مقاله دارد. در نسخه‌هاي كم مي‌توان يك كتاب را با هزينه بسيار پاييني و درحدود چند صد هزار تومان به چاپ رساند. اين مبلغ به خصوص براي دانشجوياني كه كتابي را ترجمه كرده‌اند يا قصد دارند كتابي را از پايان نامه خود استخراج كنند هزينه مناسبي به شمار مي‌‌رود. موسسه نارون پاب نيز آمادگي دارد در زمينه چاپ كتاب با تيراژ پايين و هزينه مناسب با دانشجويان و اساتيد همكاري نمايد.

وب سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.
 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۵:۴۰ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

مقدمه كتاب توسعه‌ي پايدار و گردشگري شهر ماهان – كرمان

موسسه چاپ كتاب نارون در سال جاري به چاپ كتاب توسعه‌ي پايدار و گردشگري شهر ماهان – كرمان پرداخته است. در اينجا همكاران ما در چاپ كتاب نارون بخشي از مقدمه كتاب توسعه‌ي پايدار و گردشگري شهر ماهان – كرمان را براي شما آماده نموده‌اند كه مي‌توانيد قبل از تهيه اين كتاب، آن را خوانده تا با محتواي آن آشنايي اوليه داشته باشيد.

بخش مهمي از خدمات با عنوان گردشگري، امروزه جايگاه اقتصادي مهمي در كشورها دارا مي‌باشد. ايران نيز به لحاظ دارا بودن جاذبه‌هاي تاريخي فراوان و شهر ماهان به عنوان يكي از قطب‌هاي گردشگري فرهنگي و تاريخي در اين كشور مورد توجه است از اين‌رو به‌كارگيري توان‌هاي اين شهر در جذب گردشگر و توسعه پايدار گردشگري نيازمند پژوهش بوده كه تاكنون در اين منطقه صورت نگرفته است. در اين كتاب رابطه برنامه ريزي و عملكرد مسئولان و توسعه پايدار گردشگري در شهر ماهان در استان كرمان مورد بررسي قرار گرفته است. هدف از انجام اين كتاب علاوه بر بررسي ارتباط مزبور، اندازه گيري سطح برنامه ريزي و عملكرد مسئولان در منطقه ماهان و شناسايي نحوه ارتباط بين ابعاد برنامه‌ريزي و عملكرد مسئولان با توسعه پايدار گردشگري مي‌باشد.
 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۴۴:۱۷ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

شرايط پذيرش و چاپ مقاله

بسياري از دانشجويان به دلايل مختلفي دغدغه پذيرش و چاپ مقاله خود را دارند اما اين دغدغه‌ها گهگاهي با بي اطلاعي از شرايط پذيرش و چاپ مقاله همراه مي‌گردد و باعث سردرگمي بسيار و فشارهاي مختلف براي آنان مي‌گردد. در اين مجال قصد آن داريم تا حالت‌هاي مختلف نياز براي پذيرش و چاپ مقاله در دانشجويان را مطرح نماييم و راه‌حل‌هايي را نيز براي آنها ارايه نماييم.

حالات مختلف پذيرش و چاپ مقاله

– پذيرش و چاپ مقاله براي دفاع از پايان نامه

– پذيرش و چاپ مقاله براي شركت در مصاحبه دوره دكترا

– پذيرش و چاپ مقاله براي شركت در مصاحبه استخدامي

– پذيرش و چاپ مقاله براي اخذ پذيرش از دانشگاه‌هاي خارجي جهت ادامه تحصيل

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۴۳:۱۱ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چاپ مقاله در مجلات علمي

چاپ مقاله همچون چاپ كتاب به نشر آثار علمي فرد يا افراد مختلف مي‌پردازد. چاپ مقاله  تفاوت‌هاي عمده‌اي با چاپ كتاب دارد. فردي كه در داخل كشور در نظر دارد  كتابي را چاپ نمايد تاحدودي كار ساده‌تري در پيش دارد اما براي چاپ مقاله روند تاحدودي متفاوت مي‌شود بيشتر مخصوصاً زماني كه فرد قصد دارد مقاله خود را در نشريات معتبر خارجي چاپ نمايد. 

براي چاپ مقاله در نشريات داخلي و خارجي اولين قدم آنست كه محقق اصول نگارشي مقاله را كه  استانداردهاي واحدي دارد رعايت نمايد. به اين معني كه از نظر علمي مشكل روش  پژوهشي نداشته باشد. براي اينكه مجله مناسب براي مقاله خود پيدا نماييد  بهترين كار جستجوي كبيد واژگان مقاله خود در موتور جستجوي گوگل اسكولار  مي‌باشد. شما در اين فضا مي‌توايند كليد واژگان خود را به دو زبان جستجو  كنيد. در حالت اول كليد واژه خود را به زبان فارسي جستجو مي‌كنيد و  مي‌توانيد با محدود كردن تاريخ جستجو از تازه ترين يا از قديمي ترين تا  تازه‌ترين به مجلات قديمي و جديد دست پيدا نماييد.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۵۳:۴۹ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

پروتكل مداخله رفتار درماني ديالكتيكي براي اختلال شخصيت مرزي

بسياري از اساتيد، پژوهشگران و دانشجويان رشته‌هاي روانشناسي و مشاوره در ايران به اين موضوع اذعان دارند كه پروتكل مداخله استاندارد در حوزه‌هاي مختلف درماني وجود ندارد يا كيفيت بسيار پاييني دارد. موسسه ايران تحقيق براي اولين بار در ايران اقدام به انتشار پروتكل‌هاي مداخله استاندارد از دانشگاه‌هاي معتبر جهان كرده است. پروتكل مداخله رفتار درماني ديالكتيكي براي اختلال شخصيت مرزي يكي از پروتكل‌هايي است كه در صدها پژوهش معتبر خارجي به كار رفته و از اين جهت يك بسته كامل درماني در اين حوزه به شمار مي‌رود.

اختلال شخصيت مرزي يكي از اختلالات شخصيت است. ويژگي عمده اين دسته از اختلالات پايداري و مقاومت شديد به درمان است. براي رفع مشكل اين گروه از بيماران، مارشال لينهان رفتار درماني ديالكتيكي را ابداع كرد. اين درمان به صورت اساسي براي اختلال شخصيت مرزي طراحي شده و در پژوهش‌هاي مختلف اثربخشي آن به تاييد رسيده است.

 

سايت خريد پرسشنامه و پروتكل روانشناشي ايران تحقيق را مشاهده كنيد
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۵۲:۵۱ توسط:مهرداد بلاغي موضوع:

چقدر طول مي‌ كشد تا كتاب چاپ كنيم؟

براي بسياري از افرادي كه قصد نگارش كتاب و چاپ كتاب را دارند اولين سوال اين است كه بعد از نگارش كتاب، چقدر طول مي‌ كشد تا كتاب چاپ كنيم؟  منظور اين است كه بعد از آماده شدن فايل اصلي يك كتاب، چقدر زمان لازم است تا كتاب به مرحله چاپ برسد. مدت زمان تقريبي چاپ كتاب بستگي به عوامل مختلف دارد. در اين مطلب سعي مي‌كنيم تا عوامل تاثيرگذار در مدت زمان چاپ كتاب را ارايه كنيم.

چقدر طول مي‌ كشد تا كتاب چاپ كنيم؟

۱- فايل نهايي كتاب چقدر آماده است؟

ميزان آماده بودن فايل نهايي كتاب، در مدت زمان تقريبي چاپ كتاب بسيار مهم است. گاهاً فايل‌هايي كه بدست ما مي‌رسد حتي اصول اوليه صحيح تايپ جملات و كلمات را رعايت نكرده‌اند. متن ارسالي پر از اشكالات و اشتباهات تايپي است و نمودارها، جداول و عكس‌هاي موجود در فايل كتاب، اشكالات اساسي دارند. چنين فايل‌هايي قبل از چاپ نياز به بررسي‌هاي نگارشي و فني بسيار زيادي دارند كه طبيعتاً مدت زمان چاپ كتاب را طولاني‌تر مي‌كنند.

۲- تا چه حد مولف كتاب، اصول نگارشي و اخلاق علمي را در فايل آماده‌ شده رعايت كرده است؟

برخي از نويسندگان، براي اينكه كار ترجمه يا نگارش كتاب را سريع آماده كنند، متاسفانه احتمالاً به كپي از ساير كتابها و يا حذف بخش‌هاي اعظمي از كتاب اصلي در كار ترجمه كتاب مي‌پردازند به صورتي كه حذف اين ميزان از كتاب در ترجمه ضربه مهلكي به علمي بودن كتاب و انسجام آن مي‌زند. اين اشكالات وقت بسيار زيادي را در فرآيند چاپ كتاب مي‌گيرند.

 

وب سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۰۴:۵۷:۰۴ توسط:مهرداد بلاغي موضوع: